O recyklaci

Proč?

Ikona popelniceTento symbol na obalech elektrozařízení upozorňuje, že výrobek nepatří do směsného odpadu. Kdyby se totiž dostal na skládku nebo do spalovny, může dojít k úniku škodlivých látek, které některá zařízení obsahují. A to nechceš! Není to dobré ani pro přírodu, ani pro zdraví lidí.

A poslední věc, když si koupíš nové elektrozařízení, v ceně máš rovnou recyklaci předplacenou. Využij toho, až zařízení doslouží, na sběrném místě už totiž nic platit nebudeš. 

 

 

Jak?

Je to snadné, vysloužilé elektrozařízení odnes na jakékoliv sběrné místo. Nejčastěji jsou ve sběrných dvorech obcí nebo v prodejnách s elektrem.

Sběrná místa Ekolampu najdeš v mapě sběrných míst a na místě je poznáš podle správného označení.

Všechna sběrná místa jsou také uvedená v registru míst zpětného odběru elektrozařízení na stránkách Ministerstva životního prostředí.

 

 

Co?

Tady chybu neuděláš, sbírají a recyklují se všechna elektrozařízení, která najdeš v běžné domácnosti.

 

 

Chceš vědět víc?

Další informace i zábavu najdeš v našem EKOkoutku nebo se podívej přímo na stránky www.ekolamp.cz

Chceš se nás na něco zeptat? Napiš nám!

O Ekolampu

Společnost EKOLAMP je neziskový kolektivní systém pro zpětný odběr elektrozařízení. Zdarma poskytuje služby sběru a recyklace jak firmám a institucím, tak i běžným občanům.

Kolektivní systém EKOLAMP sdružuje výrobce a dovozce elektrozařízení, za které plní jejich zákonné povinnosti týkající se sběru elektroodpadu.

Za tímto účelem buduje po celé České republice širokou síť sběrných míst a zajišťuje sběr, svoz a recyklaci vysloužilých elektrozařízení. Více informací na www.ekolamp.cz.

Obrázková galerie